peťo bondra skončil kariéru, svet ako sme ho poznali doteraz, skončil. nový svet trvá 3861 dní

archiv

Peter Hawkens: Nesmie to byť iba módna póza

Koncom minulého roku ste vo Preak The Sound vydali prvú kompiláciu slovenských drum’n‘bassovych projektov. Ako sa na tento počin pozeráš s odstupom pár mesiacov ?
Je to naozaj prvá kompilácia tohoto druhu, čo sa na nej aj odrazilo. Určite bolo treba niečo takéto vydať, aby slovenská d'n‘b scéna ukázala svoju životaschopnosť. Na Remark the Silence sa ukázali jej silné aj slabé stránky. Ja dúfam, že to bola aj skúsenosť pre autorov, ktorí sa na Remark the Silence objavili, väčšinou to boli projekty, ktoré predtým neboli nikde vydané. Predtým snáď s výnimkou EDK nikto nevedel, kto a či vôbec niekto a niečo tvorí, dnes sú tu a ľudia ich poznajú.

Vieš povedať, koľko kusov ste predali ? Zaznamenali ste aj nejaké zvýšenie záujmu o takúto hudbu zo strany vydavateľstiev ?
Predajnosť je presne podľa nášho očakávania - nie príliš vysoká, ale predať veľa kusov nebolo hlavným cieľom výberovky. Čo sa týka záujmu slovenských 'majors', ten ostal taký, ako predtým - nulový. Slovenské vydavateľstvá zásadne nejdú do nových projektov, záujem prejavia iba ak má projekt alebo skupina už vybudované meno, promotion a absolvované koncerty. To sa mi zdá dosť postavené na hlavu - na čo sú potom slovenské vydavateľstvá dobré ? Veď ak už mám ako kapela vybudované meno a promotion, tak si svoje CD vydám na vlastné náklady a nenechám niekoho iného zlízať smotanu, výsledok mojej práce.

V čom vidíš problém, prečo sa nielen drum’n‘bass, ale i iné elektronické žánre vôbec nevydávajú u major labelov, ak vynecháme protekčné kapely B3 a Happy Mellon, ale "umierajúci" rock áno ?
Zotrvačnosť z minulosti. Tanečná hudba ako taká, v podobe 'trackov', nie 'pesničiek', nie je vhodná na nasadenie do rádií a TV, nespĺňa kritéria pre rotácie, ktoré si dávajú. Preto je pre slovenské vydavateľstvá nezaujímavá, nemajú ako na nej zarobiť. To je aj dôvod prečo B3 a Happy Mellon áno a Dalo+Tibor, DJ Boss a EDK nie. B3 a Happy Mellon nie je nič iné ako elektronický ekvivalent pesničiek z 80-tych rokov, to iba vonkajšia fasáda sa hrá na elektroniku. Veselé melódie a vokál - odrhovačka zostáva. Bohužiaľ, moderná tanečná hudba je dnes niekde úplne inde.

Hm, ale aj drum’n’bass môže mať veselú melódiu a vokál. Tak prečo nezačať s niečím povedzme, že masám prístupnejším, ako hneď na nich vyvaliť hardstep, pretože Remark The Silence je hlavne takto orientovaná kompilácia ....
Myslím, že človek by nemal robiť kompromisy a mal by tvoriť takú hudbu, aká mu je blízka. Nemá zmysel siliť sa do komerčnejších póz. Elektronická hudba je progresívna práve preto, že ľudia pohybujúci sa v nej majú chuť a odvahu robiť niečo, čo tu doteraz nebolo. Aj ľahké veci patria na scénu, ale na tom tu máme Bukema a Good Looking a ľudí, ktorí produkujú hudbu pre hitparády, post-rockerov a malé deti, no nie ?

Pokiaľ viem, jediný slovenský elektronický album, čo na Slovensku vyšiel ( nepočítajúc experimenty Laca Lučeniča ) bol od This Is Kevin. Ten však veľa rozruchu nepriniesol. A možno i to bol dôvod, prečo majors stratili záujem o takúto hudbu...
Nebezpečenstvo týchto slovenských 'hviezd elektronickej hudby' je práve v tom, že zaberajú aj ten malý priestor, ktoré sú ochotné poskytnúť slovenské vydavateľstvá vo svojich edičných plánoch. Namiesto nich by tu mohli byť projekty, ktoré sú po hudobnej stránke o 50% lepšie. Bohužiaľ, opak je pravdou ... je to celé o známostiach, kontaktoch a ignorancii ľudí, ktorí majú v tejto oblasti silné slovo.

V Čechách minulý rok vyšlo zopár zaujímavých albumov od Floex, Skyline, alebo Sub.d.vision. Ako to, že u nich to ide a u nás nie ?
V Česku je predovšetkým 2x väčší trh, okrem toho je ich scéna asi tak o dva roky vpredu pred slovenskou. Ak sa pozrieš do Čiech dva roky dozadu, práve vtedy tam vznikali prvé albumy s progresívnou tanečnou hudbou. Nás dúfam čaká taký istý masívny rozvoj. Hlavný rozdiel je ale v ekonomike - ak je krajina bohatá, ľudia si môžu dovoliť chodiť na party a do klubov a firmy si môžu dovoliť sponzorovať veľké parties. Hudobný trh ma potom veľký potenciál a môžu vznikať ucelené albumy.
Minulý rok si odišiel z kapely Ear Drum Kru, ktorá medzi poslucháčmi a clubbermi bola dosť známa. Bolo ťažké začať odznova s novým menom ?
Bola to motivácia pracovať na sebe a dostať sa niekam aj bez známeho mena. Pravda ale je, že známe mená majú mnoho veci ľahšie ako tí menej známi. Ale aj tak ... ide o to robiť dobrú hudbu, nejde o slávu.

Rozchod bol v poriadku ? Nebola nejaká hádka o nástroje ?
Nič také, žiadne pikošky. Stále spolu dobre vychádzame a stretávame sa. EDK urobili remix mojej skladby, ktorý sa objaví aj na mojom albume.

'Netradičná otázka.' Prečo si si zvolil prezývku Peter Hawkens ?
Chcel som mať meno, pseudonym, ale nie svoje skutočné meno, to sa na tento účel príliš nehodí. Tak som si vymyslel priezvisko, a k nemu krstné meno.

Na akciách ťa často doprevádzala skvelá MC Greenie, no tvoje štúdiové nahrávky, ktoré som mal možnosť počuť, sú inštrumentálne. Neplánuješ v budúcnosti používať vokály ?
Plánujem, a nielen to. Pripravujem viac vecí, ktoré prinesiem na svetlo až vtedy, keď budú hotové. Myslím, že sa je na čo tešiť.

Na minuloročnom festivale Pohoda si mal pri vystúpení nejaké problémy so zvukom. Nemrzí ťa, že rôzne "okrajové žánre" sú na podobných akciách zatiaľ až príliš okrajové ?
Myslím, že na Pohode bola elektronika zastúpená primerane - veľký floor pre techno, veľký floor pre d'n b, floor pre experimental a hip-hop, každý pre 500 ľudí. Mňa osobne skôr mrzí, že hrať na takéto akcie dostanú šancu predovšetkým kamaráti 'promotérov' a kamaráti ich kamarátov. Kto osobne nepozná promotérov má skrátka smolu. To sa týka samozrejme hlavne tých menej známych kapiel a DJov. Poslucháč sa už takéto veci nedozvie, on to vníma len tak, že Jožko hral na Pohode, tak je asi dobrý ... Festivaly a party celkovo by mohli byt viac otvorené - pošleš demo so svojou hudbou alebo nahrávkou koncertu a promotér vyberá podľa kvality. Bohužiaľ, realita je iná.

Budeš hrať aj na tohtoročnej Pohode ?
Správna otázka, ale položená nesprávnemu človeku. Keby to záležalo iba odo mňa, ja by som veľmi rád hral na Pohode.

Ak sa nemýlim, vydal si zatiaľ jeden štvortrackový singel. Plánuješ vydať cely album ?
Áno, práve v týchto dňoch na ňom pracujem. Vyjde samozrejme na Phreak da Sound.

Skúšal si posielať nejaké tvoje demá nejakým zahraničným labelom ? Dávnejšie som počul informáciu, že nejaký slovenský projekt mal čosi vydať u WARP....
To som určite nebol ja. Ja by som sa orientoval skôr na drum’n basové labely, ale to až vtedy, keď bude moja hudba na úrovni porovnateľnej so svetovým štandardom.
Akú hudbu počúvaš vo voľnom čase ? Počúvaš aj niečo iné ako elektroniku, alebo si s touto hudbou vystačíš ?
Elektronika je veľmi, veľmi široká, ani v rámci nej nie som schopný počúvať všetko, čo by som chcel. Rock mi už dávno nemá čo dať, to je len taký zotrvačnosťou pochodujúci zombie. Občas pričuchnem k hip-hopu, občas k jazzu, ale len okrajovo.

Môžeš uviesť konkrétne kapely alebo umelcov, čo sa ti páčia ?
Momentálne Case 4 Concern a Bad Company, zo starších Technical Itch, Teebee, Optical a Ed Rush, Neotropic, Hidden Agenda. Nedávno som napríklad zistil, že Neotropic je celkom fešná baba, čo bol pre mňa dosť šok. Z inej ako dnb priehradky Orb, Aphex Twin, Autechre, teda známe klasiky ... počúvam veľa DJ setov a kompilácií, takže sa mi ťažko spomína na konkrétne mená.

Ani tých rockerov neuznávaš, ktorí porozmýšľali, pozreli do kalendára a uvedomili si, aká je doba a začali experimentovať s elektronikou ?
Ja to vidím tak, že tí ľudia, čo pred pár rokmi pindali že techno je iba blbosť, ktorú zloží počítač, sa teraz nadchýnajú elektronikou, pretože to je v móde. Pozri si, koľko post-rockových kapiel má na pódiu a vo videoklipe scratchujúceho DJ-a, ale scratch vôbec nepočuť ! Je to skrátka iba taká namotávka, aha, kuknite sa, akí sme progresívni. Človek, ktorý s elektronikou pracoval už od deväťdesiateho roku, sa pri takých veciach váľa od smiechu. Progresívnosť, chuť hľadať nové smery a nový zvuk, v elektronike aj mimo elektroniky, to musí mať človek v sebe, nesmie to byť iba módna póza.


CAPTCHA Image


neviem precitat!
Počet príspevkov na stránku:
shenyuhang
fuck you robot
30.03. '18 * 05:36
shenyuhang
nike shoes outlet
pandora charms
true religion outlet store
cheap nfl jerseys
pandora jewelry
canada goose jackets
polo ralph lauren
pandora jewelry
michael kors
coach factory outlet
adidas yeezy boost
coach outlet online
ralph lauren sale clearance
prada outlet online
canada goose outlet store
true religion outlet
coach factory outlet online
coach outlet
canada goose sale
canada goose
pandora jewelry outlet
michael kors outlet online
kate spade outlet online
michael kors outlet
canada goose jackets
coach outlet
pandora charms
michael kors outlet online
nike shoes on sale
lacoste clothing
oakley sunglasses wholesale
nike air ma 90
kate spade outlet online
ralph lauren outlet
true religion jeans
pandora charms sale clearance
cheap nfl jerseys
coach outlet store online
longchamp outlet
oakley sunglasses
pandora jewelry
oakley sunglasses
canada goose outlet store
cheap nfl jerseys
ray ban sunglasse
adidas outlet online
cheap nhl jerseys
pandora jewelry outlet
kate spade handbags
cheap mlb jerseys
tory burch handbags
christian louboutin sale
canada goose
pandora jewelry
coach outlet online store
canada goose outlet online
longchamp bags
yeezy boost
oakley sunglasses wholesale
polo ralph lauren
polo ralph lauren
tory burch shoes
canada goose jackets
michael kors outlet
coach factory outlet
polo outlet
kate spade bags
pandora outlet
oakley sunglasses wholesale
fred perry shirts
michael kors outlet
moncler jackets
kate spade outlet
polo ralph lauren outlet
uggs canada
pandora charms
canada goose outlet
ray ban sunglasses outlet
coach outlet online
canada goose outlet store
ralph lauren uk
cheap oakley sunglasses
pandora jewelry
michael kors outlet
ugg boots clearance
ralph lauren uk
ugg outlet
oakley sunglasses
pandora charms sale clearance
canada goose outlet online
coach factory outlet
polo ralph lauren
michael kors handbags
nfl jerseys wholesale
pandora outlet
canada goose jackets
air jordan 4
ray ban
nfl jerseys wholesale
coach outlet online
lebron shoes
canada goose outlet store
pandora charms
ralph lauren
christian louboutin shoes
adidas nmd
ugg boots clearance
pandora outlet
nike air max
michael kors outlet clearance
canada goose jackets
ray ban wayfarer
ugg outlet
ugg boots on sale
coach factory outlet
clarks shoes
pandora outlet
kate spade outlet
christian louboutin
christian louboutin outlet
nba jersey
pandora outlet
coach factory outlet
ralph lauren polo shirts
louis vuitton
coach outlet canada
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
christian louboutin shoes
fred perry polo shirts
fitflops shoes
nike outlet
canada goose
cheap jordans for sale
valentino shoes
nfl jerseys
coach outlet
polo ralph lauren outlet online
mlb jerseys wholesale
polo ralph lauren
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
coach outlet store online
pandora charms
canada goose jackets
nike shoes
mulberry handbags
michael kors outlet clearance
canada goose uk
pandora charms
mcm bag
christian louboutin outlet
nfl jerseys
canada goose
kate spade outlet
cheap nike shoes
oakley sunglasses wholesale
nike shoes
air jordan shoes
kate spade outlet
prada outlet
canada goose jackets
ralph lauren shirts
prada outlet store
coach outlet online
polo ralph lauren outlet
kate spade outlet
kate spade outlet online
canada goose outlet
michael kors outlet
tory burch outlet
coach outlet
polo outlet
adidas yeezy
coach factory outlet
michael kors outlet online
ray ban sunglasses
ray ban sunglasse
polo outlet
cheap authentic nba jerseys
ultra boosts
mbt outlet
cheap snapbacks
canada goose outlet
canada goose outlet
coach outlet
canada goose outlet store
cheap jordan shoes
kate spade handbags
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses
pandora rings
uggs outlet
nfl jerseys
oakley sunglasses wholesale
canada goose uk
hermes belts outlet
snapbacks wholesale
michael kors outlet
shenyuhang20180330
yaoxuemei
fuck you robot yaoxuemei
26.09. '17 * 12:10
yaoxuemei
yaoxuemei20170926fitflops sale clearance
cheap ugg boots
oakley sunglasses
michael kors handbags
valentino outlet
fred perry shirts
ralph lauren uk
ray ban sunglasses outlet
cheap mlb jerseys
cheap oakley sunglasses
kate spade outlet store
polo ralph lauren
canada goose outlet store
polo outlet
ralph lauren outlet
kate spade handbags
coach outlet
ugg outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet online
polo outlet
canada goose outlet
canada goose
ugg outlet store
coach outlet
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren pas cher
canada goose jackets
moncler outlet
fred perry clothing
ray ban sunglasses
ugg outlet
ralph lauren polo shirts
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
canada goose jackets
nike outlet store
ugg boots
michael kors handbags sale
true religion outlet
nike trainers
cheap jerseys wholesale
moncler coats
polo outlet
michael kors outlet clearance
ralph lauren
ralph lauren uk
polo shirts
coach factory outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
michael kors outlet clearance
coach outlet store online
michael kors outlet online
canada goose parka
nba jersey
ralph lauren uk
michael kors handbags
michael kors outlet online
michael kors outlet
uggs outlet
moncler sale
cheap oakley sunglasses
hermes outlet
polo ralph lauren factory store
cheap ray ban sunglasses
uggs outlet
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
pandora charms
air jordan shoes
coach outlet store online
coach outlet store online
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren
fitflop sandals
true religion outlet
coach factory outlet
canada goose jackets
puma shoes
polo ralph lauren
michael kors outlet online
pandora jewelry
pandora outlet
lacoste shirts
mbt shoes clearance outlet
pandora jewelry
cheap ugg boots
coach outlet online
coach outlet online
kate spade purses
fred perry shirts
pandora outlet
adidas shoes for men
kate spade sale
polo ralph lauren outlet online
fitflops sale clearance
canada goose jackets
giuseppe zanotti outlet
michael kors outlet online
polo outlet
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren polo
cheap oakley sunglasses
ralph lauren outlet
polo ralph lauren shirts
michael kors outlet clearance
canada goose outlet online
michael kors outlet
coach outlet online
canada goose jackets
polo ralph lauren
michael kors outlet
cheap ray ban sunglasses
coach factory outlet
fred perry clothing
tory burch outlet
uggs outlet
cheap ugg boots
vintage nhl jerseys
canada goose outlet
cheap jordans
nike shoes for men
true religion jeans
coach outlet online
uggs outlet
coach outlet online
longchamp outlet store
ralph lauren polo
coach outlet online
canada goose jackets
nike shoes for women
valentino shoes
polo ralph lauren
valentino shoes
ugg outlet
ugg outlet
canada goose outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet clearance
canada goose jackets
valentino outlet store
michael kors outlet online
fitflops outlet
coach outlet online
ugg boots
canada goose outlet store
mont blanc pens
ugg boots outlet
christian louboutin
michael kors outlet clearance
pandora charms
ugg outlet
nike outlet
polo ralph lauren outlet
nike outlet store
canada goose jackets
coach outlet online
ferragamo outlet
canada goose outlet store
michael kors outlet online
giuseppe zanotti shoes
michael kors outlet online
polo outlet
canada goose sale
nike shoes
tory burch outlet
canada goose outlet
cheap ugg boots
true religion
cheap nba jersey
adidas superstar
coach factory outlet
nike air jordan 4
canada goose outlet
yeezy boost 350 v2
ed hardy
ugg boots
cheap ugg boots
oakley sunglasses
canada goose outlet
cheap jordans
lebron shoes
canada goose jackets
christian louboutin shoes
ugg outlet
mbt shoes
christian louboutin shoes
michael kors outlet
uggs outlet online
oakley sunglasses
christian louboutin shoes
pandora outlet
snapbacks wholesale
tory burch outlet online
kate spade bags
moncler outlet
nike shoes on sale
air jordan retro
ugg boots
mulberry outlet
cheap nike shoes
cheap ray ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
coach outlet
cheap ugg boots
coach outlet
longchamp outlet
michael kors outlet
mulberry bags
polo ralph lauren outlet online
coach outlet store online
prada outlet store
coach factory outlet online
coach factory outlet
oakley sunglasses
pandora outlet
christian louboutin outlet
michael kors outlet
adidas outlet online
ralph lauren uk
longchamp
mbt outlet
polo ralph lauren
canada goose outlet
polo ralph lauren pas cher
yaoxuemei20170926
whn
fuck you robot
19.05. '17 * 10:19
whn
beats audio, portland trail blazers jersey, coach outlet, timberland outlet, longchamp handbags, adidas.se, ipad mini cases, roshes, oakley sunglasses, 76ers jerseys, michael kors bags, ferragamo shoes, pandora canada, the north face outlet, easton bats, swarovski online shop, nfl jerseys, salomon schuhe, cheap michael kors, supra shoes, kate spade handbags, nike air max, cowboys jerseys, michael kors outlet online sale, north face outlet, nike soccer shoes, nike roshe run, polo ralph lauren, hermes birkin bag, nike store, giuseppe zanotti sneakers, prada shoes, detroit pistons, timberland, hogan mens shoes, indiana pacers jersey, reebok, saints jerseys, louboutin, cheap nfl jerseys, babyliss flat iron, okc jerseys, ravens jerseys, true religion outlet, nike.se, michael kors outlet, dre headphones, oakley outlet, rolex watches, puma shoes outlet, utah jazz jersey, tommy hilfiger, nba jerseys, hilfiger online shop, burberry, beats by dre headphones, red bottom, www.tommyhilfiger.nl, burberry sale, mcm handbags, adidas online shop, michael kors, jordans for sale, wedding dress, oakley, timberland outlet, long champ, nike.dk, bcbg max azria, burberry outlet online, air max, adidas shoes, michael kors purses, rolex watches, packers jerseys, chi flat iron, celine outlet, swarovski crystal, michael kors uhren, thomas sabo, ray ban wayfarer, cheap jerseys, hugo boss outlet online, the north face, mbt womens shoes, oakley sunglasses outlet, nike mercurial vapor, oakley, omega watches, burberry outlet store, falcons jerseys, nike free run, memphis grizzlies jersey, north face backpacks, coach bags outlet, air max thea, vans schuhe, polo ralph lauren, oakley sunglasses cheap, polo outlet online, coach outlet online, michael kors outlet, toms shoes outlet, coach factory outlet online, polo ralph lauren outlet online, coach purses outlet, northface, nike store, rayban, toms shoes outlet, mizuno running shoes, cheap jerseys, calvin klein outlet, nike factory, the north face, coach bags outlet, ray ban outlet, ray ban outlet, levis jeans, longchamp, nfl jerseys, cheap jerseys, sacramento kings, tory burch sandals, adidas zx flux, coach black friday, ecco shoes outlet, raiders jerseys, hornets jersey, bulls jerseys, toms shoes, juicy couture, timberland boots, swarovski australia, ray ban occhiali, swarovski jewelry, sunglasses for women, coach factory online, rayban, orlando magic jersey, iphone 4s cases, zapatillas nike, barbour jacket outlet, replica watches, cheap oakley sunglasses, kate spade bags, abercrombie, air max, titans jerseys, jordan shoes, nike air max, michael kors v?skor, cheap michael kors, michael kors outlet, adidas yeezy shoes, ralph lauren outlet online, michael kors handbags, adidas superstar, michael kors purses, dolphins jerseys, north face canada, tommy hilfiger canada, jaguars jerseys, ralph lauren, toms outlet online, michael kors, ray ban outlet, adidas superstar, toms shoes outlet, ralph lauren black friday, michael kors handbags, hollister, womens clothing, ralph lauren, montre homme, oakley sunglasses, soccer shoes, new balance, tommy hilfiger outlet, vikings jerseys, new orleans pelicans jersey, north face jackets, nike air huarache, longchamp taschen, montblanc, toronto raptors jersey, nfl jerseys, bengals jerseys, salvatore ferragamo, hollisterco, michael kors outlet, burberry online shop, new balance outlet, nike shoes, denver nuggets jerseys, ray ban uk, chrome hearts rings, pandora charms, air max 90, barbour mens jackets, michael jordan, seahawks jerseys, toms.com, cheap oakley sunglasses, nike shoes, burberry, redskins jerseys, ray bans, swarovski crystal, azcardinals jerseys, michael kors, christian louboutin shoes, lions jerseys, nike roshe run, ralph lauren, lacoste shirts, ed hardy clothing, true religion jeans outlet, steelers jerseys, tory burch handbags, cheap oakley sunglasses, cheap jerseys, nike running shoes, ralph lauren outlet online, celine outlet, oakley sunglasses, replica watches, louboutin shoes, new balance, michael kors handbags, cheap oakley, polo ralph lauren outlet, minnesota timberwolves jersey, ny jersey, converse chucks, nike air max, nike free, swarovski, pandora, milwaukee bucks jersey, nike store uk, replica rolex, coach outlet online, ralph lauren polo, adidas, broncos jerseys, red bottom shoes, hoodies store, coach usa, instyler ionic styler, michael kors, burberry outlet, purses and handbags, nike air max thea, marc by marc jacobs, pandora charms, longchamp outlet, tory burch, nike air max, uhren shop, houston rockets, thomas sabo uk, bcbg max, pandora jewellery australia, ray-ban sunglasses, ralph lauren polo, burberry outlet online, nike fu?ballschuhe, coach outlet online, toms outlet, prada, nike huarache, mcm handbags, marc by marc jacobs, hollister online, ray ban sunglasses outlet, mavericks jerseys, coach outlet store, nike tn, pandora bracelet, rolex, nj jerseys, jordan shoes, longchamp outlet, designer handbags, ferragamo shoes, oakley sunglasses cheap, burberry outlet store, hermes outlet, philipp plein, tory burch sandals, burberry outlet online, eagles jerseys, valentino outlet, fendi, airmax, burberry handbags outlet, ralph lauren factory store, p90x3, adidas sneakers, ray ban wayfarer, handbags outlet, soccer shoes outlet, air jordan shoes, coach shop, true religion jeans women, new balance shoes, coach outlet sale, air jordan retro, oakley sunglasses, chi hair, purses and handbags, ray ban sunglasses, nike schoenen, burberry outlet store, warriors jerseys, stephen curry shoes, michael kors outlet online sale, nike roshe run, retro jordans, kate spade, burberry, dre beats, michael kors outlet online, cheap jerseys, versace outlet, prada outlet, hollister co, spurs jerseys, 49ers jerseys, colts jerseys, celtics jersey, easton bats, ray ban sunglasses, jimmy choo outlet, lac jersey, coach factory outlet online, polo outlet store, ray ban zonnebril, polo ralph, relojes, michael kors, longchamp, bills jerseys, michael kors, fivefingers, hermes belt, eyeglasses stores, hogan, barbour jackets, cheap ray ban, vans shoes, prada outlet, puma online shop, giuseppe zanotti, dsquared2, miami heat, michael kors uk, red bottom, coach outlet usa, juicy couture outlet, buccaneers jerseys, kate spade, hollister clothing, los angeles lakers, texans jerseys, ferragamo, christian louboutin uk, asics gel, oakley frogskins, nike running, patriots jerseys, mcm backpack, true religion jeans men, air max 2014, north face, mcm bags, longchamp handbags, coach outlet, panthers jerseys, jimmy choo, nike.com, lunette ray ban, rolex replica, cheap shoes, new balance, oakley sunglasses, nike blazers, nike air max, barbour womens jackets, hollister co, true religion outlet, converse shoes, true religion, nike running shoes, nike air max, cheap nike shoes, nike free 5.0, hogan sito ufficiale, ray bans, giants jerseys, air max 2014, woolrich womens jackets, converse sneakers, rams jerseys, polo ralph lauren, mcm handbags, ralph lauren outlet, polo ralph lauren, hilfiger outlet, coach bags outlet, washington wizards jersey, oakley, dsquared2 outlet, oakley sunglasses outlet, jordan retro, chargers jerseys, polo outlet, bears jerseys, oakley sunglasses, ray ban pas cher, toms shoes outlet, chiefs jerseys, atlanta hawks jerseys, nike huarache, browns jerseys, ralph lauren online shop, armani outlet online, gafas oakley, michael kors australia, bottega veneta, cavaliers jersey, nike air force, michael kors, prada handbags, prada tracksuits, michael kors handbags, suns jersey, vans outlet, nba jerseys, asics, replica watches, jets jerseys, michael kors bags, north face jackets, tommy hilfiger online, converse outlet, christian louboutin, givenchy shoes outlet, michael kors outlet online, air max, philipp plein clothing, cheap basketball shoes, barbour jackets, rayban, supra footwear, nike roshe run, roshe run, burberry sale, veneta
timberland solde
fuck you robot
14.01. '13 * 09:08
Timberland's begin dateren uit de jaren 1960, timberland solde Deze nieuwe manier van het aansluiten van bovendeel van leder op hun zolen, magasin timberland Een merk is gebouwd rond het water-resistant technologie boutique timberland Het hoofdkantoor is gevestigd in Stratham, chaussures timberland femmeTimblerland waarden meer dan zijn producten. bottes timberland femme.Timberland is de voor de hand liggende keuze voor reizen, timberland chaussure De bedrijven 'productlijn strekt zich nu uit in horloges. chaussures timberland Hun reputatie voor comfort en gebruiksgemak niet vergeten gevoel voor mode en stijl. timberland homme Timblerland faalt nooit om een solide assortiment leveren perfect voor mensen die onderweg zijn.timberland pas cher Timberland laarzen staan bekend om hun duurzaamheid en het vermogen om de meest ruige omgeving te weerstaan. timberland pas chere Check hun Earthkeeper Leren laarzen, chaussures timberland homme Wees voorbereid voor uw volgende epische wandeling in de Chochorua Trail wandelschoenen, bottes timberland Blijf warm en droog in de Flume Waterproof midden van de wandel-boot, timberland enfant Ook vanuit de Eartkeeper lijn, chaussure timberland homme omdat ze zijn voorzien van Green Rubber zolen gemaakt van gerecycled rubber.
wk5p
fuck you robot http://www.slimmingcapsulesale.com/2012-red-meizitang-strong-version-p-16.html
07.12. '12 * 15:26
wk5p
improving whatever number drinks that you want furthermore take up irregardless variety eating habits you cling on really good, However if you will offer more future health amino acids territory, Zi Xiu Tang happens to be really serious. you really should Zi Xiu Tang is essential to growing a sufficient amount peptids to quite frankly go with lean muscle mass retain, in fact,however to still build Zi Xiu Tang likewise. If there's no need to adequately necessary protein in genital herpes eat, Yourself see that you are performing injury to personal using their capability and energy manufacture and so repair service; you will certainly lose n't simply the specific essential fatty acids in addition to fat paper you would like to have lessen, your lean muscle mass in contrast zdklfjksdjghf.
ytiknk
fuck you robot
13.11. '12 * 04:39
Keep in mind that if you are planning to find a reduced well worth designer replica handbags you happen to be probably guiding to get a complex period obtaining one particular. Your current ideal choice Hermes replica handbags to assistance invest much less income about this type of designer handbag.
Stránky: 1 |