peťo bondra skončil kariéru, svet ako sme ho poznali doteraz, skončil. nový svet trvá 3861 dní

archiv

Daniel Salontay, Dlhé Diely * September

September, autorský projekt Daniela Salontaya upúta hneď na prvý pohľad prekrásnym a jednoduchým obalom. Na žltom recyklovanom papieri žiari len jeden list ginka. Obal navrhla Šina, stála členka kapely, ktorá sa tiež paralelne výdava aj na sólovú dráhu. Drvivá vačšina piesní sú pôvodnými pesničkami Salontaya, až na jednu malú výnimku, skladbu "Rozhovor", ktorou do Septembra prispel Maťko Zajko, tiež člen formácie Dlhé diely.

Dano hrával na gitare od ôsmeho ročníka základnej školy, čo je výrazne počuť aj na jeho tvorbe. Človek ale nesmie od Septembra čakať gitarové sólá, kde sa hráčove prsty pohybujú po hmatníku rýchlosťou svetla! Melodické akordy, príjemné gitarové efekty a elektronika dopĺňa mozaiku jesene. Nový hudobný priestor sa vytvoril použitím dobra miesto samotnej gitary, čím sa docielil harmonický hall efekt. Ďalším netradičným experimetálnym prvkom bolo použiť pri hre na gitaru sláčik. Experimentovanie je príznačné pre celý tento projekt!
Po vložení do svojho obľúbeného prehrávača poslucháča hneď privíta "Letecká archeológia" svojou rytmikou. Texty piesní sú lyrické a je potrebné skúsiť ich precítiť, vtiahnuť ich do seba ako časť hudby. Po prvých piatich skladbách nesúcich sa v melancholickom duchu príchadza konečne veselý kúsok, pieseň "Tato", ktorý sa nesie vo veselom skoro funky nádychu. Od celkovej nálady sa ešte trošku vzďaľuje inštrumentálka Maťka Zajka - "Zajko nálada" a pieseň "Nepriateľské vzorce", ktorá je tiež, prihliadnúc na Salontayov štýl, ladená veselo.
Napriek tomu, že celý album sa nesie v melancholickom, a často miestami až smutnom tóne, jedná sa o chutnú muzikantskú delikatesu. Danovi možno vytknúť len to, že sa trošku viac ponoril do elektroniky, aj keď jeho minulosť učiteľa programovania alebo jeho účinkovanie v kapele Neuropa, nasvedčuje tomu, že táto pozícia je mu dosť blízka. A treba uznať, že tá elektronika, ktorú teraz odsudzujem robí zo Septembra to, čím skutočne je - album do pohody.


CAPTCHA Image


neviem precitat!
Počet príspevkov na stránku:
ning ke wang
fuck you robot http://www.copiemontresluxe.eu
23.04. '18 * 13:53
Acheter tout replique montres type de ceux-ci en utilisant la haute qualité et l'élégance compliquée, vous êtes en mesure de maintenir la replique montre de luxe pendant une longue période significative et vous pouvez également savourer l'expertise de posséder replique montres Cartier votre propre peu de détaillants de bijoux et avoir la confiance que fournissent toi.
rolex replica uk
fuck you robot http://www.replicasrolex.org.uk
21.04. '17 * 10:19
Send the meaning of the watch: a "table" favorite, equivalent to [url="http://www.replicaswatchesuks.co.uk"]rolex replica[/url] the ancient keepsake, a subtle expression of love. Valentine's watch is the meaning of: always at [url="http://www.swisswatchjust.co.uk"]replica watches[/url] your side. Indicates that life does not separate. Friends watch mean, we cherish every minute, that friendship for a long time. "Walking" and "walking" also means good luck. The meaning of [url="http://www.showreplicawatches.co.uk"]replica watches uk[/url] a girl to send a boy watch is to let you control your time, your time is his time. The meaning of [url="http://www.replicaswatchesuks.co.uk"]replica watches[/url] girls to send boys watch is that he always think of themselves, think of him and his best time!
rolex watches
fuck you robot
23.09. '13 * 11:32
There are various connected with popular weaknesses in addition to problems of which permeate this counterfeit current market on the Wristwatches along with the replica watches uk for men. A pro spotter will be on most of these in depth, and may indicate some others what you should examine as soon as just one ought to easily review a wrist watch. Possibly this wristwatches that had been deemed as imitation wristwatches just weren't especially analytical document. It will likely indicate signals connected with most of these weaknesses that can undoubtedly help you to categorize Fake Watches as long as you're deciding on a acquire.
Stránky: 1 |